JAK JSME STRÁVILI LÉTO

„Jak jsme strávili léto? Velmi pestře“.

Již tradičně děti zahájily letní prázdniny pobytem na chalupě v Křepinách, malé a klidné vesničce nedaleko Humpolce. Koupání v bazénu, pěší výlety do blízkého okolí, vyjížďky na kole, nebo opékání buřtů za doprovodu tónů známých trampských písniček, to jsou jen některé z aktivit a činností, kterým se děti na chalupě věnovaly.

Krásy Vysočiny děti v polovině měsíce července vystřídaly za krásu Orlických hor, kam společně s panem ředitelem a svými oblíbenými tetami odjeli na letní rekreaci. Děti pobývaly v nově opravené chalupě firmy Aco Industires, kde jim pobyt jako každý rok zajistila paní Irena Apeltová. Ta dětem také připravila týdenní „Orlickou hru“, ve které výletníci průběžně plnili sportovní i vědomostní úkoly a soutěžili o hodnotné ceny. Počasí bylo proměnlivé, deštivé dny děti strávily hraním stolních her. Dny, kdy počasí bylo o něco vlídnější, byly skvělou příležitostí k výšlapům do okolí. V nedalekém Žamberku děti navštívily historický zámek a rozhlednu. Největší úspěch však měla návštěva městského muzea, které ke zhlédnutí nabízí stálou expozici představující rozvoj umění a řemesel na Žambersku.

V druhé polovině prázdnin si na své přišli především příznivci sportu. Skupinka zdatnějších a sportovně nadanějších dětí za doprovodu pana ředitele vyrazila na Lipno do Černé v Pošumaví. Plánované cyklovýlety nebyly vzhledem k horkému počasí tou nejlepší variantou jak strávit týdenní pobyt v Černé v Pošumaví. Co se však nezvládlo na kole, zvládlo se pěšky. Procházky při západu slunce a koupačka v průběhu horkých dní byly skvělou náplní sportovně zaměřené rekreace.

Ani náš domov nezel v průběhu léta prázdnotou. Poslední týdny prázdnin již děti trávily opět v domově v Humpolci, ani tam se ale rozhodně nenudily. Návštěva místního koupaliště nebo známých oblíbených míst v našem městě, rukodělné činnosti v domově a rozmanité sportovní aktivity nedaly nudě žádnou příležitost.

Přesně takové bylo naše léto .