Jak Filip o peníze přišel, aneb finanční gramotnost bez biflování

V sobotu 10.11.2018 jsme měli velkou čest v našem domově přivítat skupinu herců z Fóra PPV (prožitkové vzdělávání) z Prahy.

Známé tváře ze seriálů Vyprávěj nebo Kameňák přijely naším dětem ukázat své divadelní představení o nešťastníkovi Filipovi, kterému neznámý pachatel ukradl 8000 Kč, které měl použít k zaplacení svého lyžařského kurzu. V zoufalé situaci někdy děláme zoufalé činy, a tak tomu také bylo v našem příběhu. Filip se ocitl v začarovaném kruhu, kdy se dostal do křížku s lichváři i policií.

Naprosto ohromující herecké výkony pětičlenné skupiny herců děti uchvátily natolik, že doslova hltaly každou scénu a s napětím čekaly, jak celý příběh dopadne. Nakonec se i oni sami stali součástí příběhu. Děti měly možnost jednotlivé scény měnit a upravit podle svých představ. V rámci finanční gramotnosti tak mohly holky i kluci z našeho domova procvičit, jak správně nakládat s penězi, jak postupovat, když se člověk ocitne ve finanční krizi a čemu by se měl každý z nás rozhodně vyhnout.

Vzájemná interakce mezi dětmi a herci fungovala naprosto skvěle. Děti zaslouží obrovskou pochvalu za aktivní zapojení, hercům pak jako poděkování za jejich čas a skvělé výkony děti předaly dárečky, které vyráběly.

Už teď se všichni těší na další společné setkání, kdy děti opět budou mít šanci přiučit se něčemu novému a to s úsměvem a bez biflování!

Zapsala: Petra Manah

divadlo1 divadlo2 divadlo3