Finále projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou

Ve dnech 18. – 19. listopadu se konalo finále již 12. ročníku “ hejbacího projektu Hanky Kynychové“. Celý program se nesl v duchu 100. výročí vzniku republiky a již podruhé v úžasných prostorách, jednoho z nejvýznamnějších kulturních a společenských center  v Praze, v paláci Žofín. Program byl zahájen českou státní hymnou v podání Pavlíny Senič. Starší děti z dětských domovů, taneční skupina Artefact dance company a Hanka Kynychová se postarali o jedinečnou opening show a protože v podtitulu bylo „Hezky česky“ opening vznikl na skladbu Bedřicha Smetany Vltava ze symfonického cyklu Má vlast a my máme husí kůži ještě dnes, když si na tuto jedinečnou show vzpomeneme.

Děti se utkaly v devíti soutěžních disciplínách od aerobicu, přes latino dance až po muzikál a show dance pod vedením kromě Hanky Kynychové a lektorů: Radka Fišera, Marka Dědíka, Martina Ivaneckého, Lukáše Prokopa, Jiřího Minaříka, Jana Höniga, Katrin Cvinerové a Lucie Škrobalové. Za celou organizací akce stojí manažerka Kateřina Fingralová. Atmosféra i výkony všech soutěžících byly excelentní. Naše děti v kategorii muzikál, na skladbu z muzikálu Královna Kapeska, získaly 1. místo a sklidily obrovský aplaus.

Děti přišla podpořit i řada známých osobností kulturního života, např. Heidy Janků, Marta Jandová ve spojení s Tokhi & the Grove Army, Jaroslav Uhlíř, Tereza Mašková, Nela Boudová, Ljuba Krbová, Laďka Něrgešová, Lejla Abbasová, Kateřina Neumannová, Petr Vojnar, Kristýna Janáčková, Elis Ochmanová, Natálie Grossová, Lukáš Randák a další. Po šesté finálovým programem provedla Miluška Bittnerová.

finále 19 2finálefinále 19 4finále 19 3finále 19marta Jandovájedy,medy 2jedy, medyHeidyfinále 5finále 4finále 3finále 2muzikál vyhlášení (2)finále 6