BABÍ LÉTO – DD ŽÍCHOVEC – 5.10.2019 – 16.ročník

Pozvání na tradiční setkání dětských domovů v Žíchovci jsme přijali s radostí. Vybraná skupinka dětí musela vzhledem k dlouhé trase a z časových důvodů brzy ráno vstávat a absolvovat dlouhou cestu autem. Sportovní a vědomostní hry byly naplánované od 9 – 15h. Celou akci zahájil ředitel domova p. Peikert, vysvětlil průběh a pravidla her a každému předal balíček s občerstvením. Organizace Campamento zajistila program her a zajímavých úkolů na trase dlouhé asi 2km.
Soutěž byla zaměřena na 30. výročí od „ Sametové revoluce.“

Na jednotlivých stanovištích je čekali pořadatelé v dobových kostýmech z let socialismu. Děti se seznamovaly s životem před rokem 1989. Naše skupinka se s velkou chutí a společnými silami zapojila do plnění jednotlivých úkolů zaměřených na toto období. Překvapením pro mladé účastníky byl státní systém před revolucí, fungování STB, obchodů a společenského života. Všichni si užili hodně legrace, sportování, ale i přemýšlení jak správně úkol vyřešit. Počasí nám nepřálo, pršelo, bylo větrno, ale děti statečně soutěžily.
Bojovníci překonali všechny překážky a podařilo se jim umístit na krásném 3. místě z deseti DD. Na diplomu byla zapsána myšlenka:

„ Děkuji vám za získání nových přátel, mou první zkušenost s cestováním časem a objevení nové a svobodné republiky.“ Odměnou pro vítěze byly upomínkové předměty, trička, šátky, pastelky,sladkosti,.. Na závěr si všichni zúčastnění opekli špekáčky u táboráku a rozloučili se s předběžnou pozvánkou na další ročník.

Zapsala Iva Fialová

DSCN6063 DSCN6070